"Enter"a basıp içeriğe geçin

Coinbase borsasına üye olarak nasıl para kazanılır?

Coinbase borsasına üye olarak nasıl 20-27dolar kazanılır? En azından bu durgun piyasada öğrenci kardeşlerime destek olmak adına paylaşım yapmak istedim

Öncelikle bu linke tıklıyorsunuz

https://www.coinbase.com/join/HNCUAY

Çıkan sayfada ad soyad email şifre gibi alanları dolduruyorsunuz. Sonrasında hesap oluştur butonuna tıklıyorsunuz. E-posta doğrulama isteyecek aynı cihazdan e-postanıza girip onay veriyorsunuz.

İki adımlı doğrulama için cep telefon numarası giriyorsunuz. Size bir kod geliyor onu yazıyorsunuz ve gönder butonuna tıklıyorsunuz. Doğrulandınız dedikten sonra banka kartınızı girmenizi isteyecek bu gerekli değil. Banka kartını gir’e tıklayıp sağ üstten ‘X’ e basıp kapatıyoruz.

Coinbase’e kripto transfer etmek istiyor musunuz? diye bir soru geliyor bunu “Şimdilik Atla” diyoruz. Sol tarafta “Takas” butonuna tıklıyoruz. Sağ tarafta “Kimlik doğrulama gerekli” diye bir uyarı alıyoruz “Kimliğinizi doğrulayın” butonuna basıp bilgilerimizi giriyoruz.

Sol tarafta “Öğrenin ve Kazanın” kısmı var oraya girip herhangi birine tıklıyoruz ve aşağıda çıkan fotoğraf doğrulama kısmına giriyoruz. Kimlik ve selfie istiyor bunları da tamamladıktan sonra geriye kalan tek şey beklemek en fazla 1 hafta içinde hesabınız onaylanıyor.

“Öğrenin ve Kazanın” kısmına tekrar giriyoruz ve soruları yapıyoruz. Hangi şıka tıkladığınız pek önemli değil doğruyu bulana kadar basın. Hepsini yaptıktan sonra 24-29 dolar kazanıyoruz. Peki bunu nasıl çekeceğim? “Varlıklar” kısmına geliyoruz.

Kazandığınız coinleri görebiliyorsunuz. Her hangi birine tıklıyoruz diyelim ki CLV’ye tıkladım ve açılan sayfada sağ tarafta “Dönüştür” kısmına geliyoruz. Komisyonu az tutmak için alıcı kısmını XLM seçiyoruz ve tümünü dönüştür diyoruz. Bunu her coin için yapıyoruz.

Sol üst kısımdan cüzdanı seçiyoruz ve sağ tarafta ” “gönder” kısmına geliyoruz. Alıcı kısmına göndereceğiniz borsadaki XLM yatırma kısmına gelip cüzdan adresi ve memo kısmını kopyalıyoruz. Adresi ve memoyu yapıştırdıktan sonra “devam et” butonuna tıklayıp onaylıyoruz.

1-2 dakika içinde XLM’ler geliyor. Usdt veya neye çevirmek istiyorsanız çevirebilirsiniz. Türk borsasına atarsanız bankaya çekmek daha kolay olur. Eğer Coinbase’de 100 dolarlık alım veya satım yaparsanız ekstradan 10 dolar daha kazanırsınız.